Marta Gergelyová

Marta Gergelyová
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wanda's Jigsaw (jún 2010, Arena Books)
Most nad riekou Liffey (jún 2013, Koruna)
 
 
 
   Marta Gergelyová sa narodila v Trenčianskych Tepliciach, detstvo a mladosť prežila v Trenčíne, neskôr ju osud zavial do Bratislavy, anglického Cambridge a írskeho Galway, kde spoznala nesmierne veľa zaujímavých a činorodých ľudí. Aj vďaka takýmto pestrofarebným priateľstvám získala tolerantný, kozmopolitný pohľad na svet.
V škole ju bavila najmä slovenčina, ruština, angličtina, výtvarná výchova a hra na violončelo. Promovala na Slovenskej vysokej škole technickej, pracovala v oblasti stavebníctva, kultúrneho dedičstva a jazykov. Z univerzít, na ktorých absolvovala postgraduálne štúdiá, si najviac cení University College London, zo svojich zamestnávateľov Cambridge University.
Momentálne rozdeľuje svoj čas medzi západné pobrežie Írska a hlavné mesto Slovenska; za teplým morom a olivovými hájmi cestuje do malorskej Tramuntany. Miluje slovenské hrady, hory, folklór, literatúru a vína; rada kreslí, navrhuje šperky z macramé, pripravuje paellu a rybacie špeciality.
Nadovšetko si cení rodinné zázemie a nezištnosť skutočných priateľstiev. Jej krédom je "Ži a nechaj žiť". Píše v slovenčine a v angličtine; v júni 2010 jej vo Veľkej Británii vyšiel prvý román, Wanda's Jigsaw.
 
 
Recenzie na Most nad riekou Liffey:
 
 
Literárny týždenník č.35-36/2013Knižná revue č. 20/2013

Kontakt

info@vydavatelstvokoruna.sk
Vydavateľstvo KORUNA s.r.o.
Bauerova 3
040 23 Košice