Ružena Scherhauferová

Ružena Scherhauferová
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odhalené tajomstvo (2008, Motýľ)
Už viem, že chcem teba (2010, Ikar)
Emine slzy (2011, Ikar)
Predajná láska (2012, Ikar)
Život sa nás nepýtal (2013, Koruna)
 
 
 
 
Romány sú zamerané na všetky vekové skupiny žien, ktoré si rady prečítajú príbehy zo života. Ten ich píše sám a často stavia nežnej časti ľudského pokolenia do cesty nepredvídané prekážky a ťažké životné situácie, zvládnuteľné len silnou, emancipovanou ženou. Tou každá nepochybne je. V románoch Ruženy Scherhauferovej vystupujú ženy - nepokorené nepriazňou osudu, úspešne hľadajúce svoj cieľ a miesto v živote.
 
Životopis:
Ružena Scherhauferová (Dudášová) sa narodila vo Svodove pri Želiezovciach. Vychovali ju starí rodičia, ktorým vďačí za to, že je dnes tým, čím je. Matka o ňu nikdy neprejavila záujem a otca videla iba raz v živote. Napriek tomu, že tajne snívala o rodičoch, jej detstvo bolo naplnené láskou dvoch vzácnych staručkých ľudí. Ovplyvnilo ho aj romantické prostredie pri riečke Hron a slovenské rozprávky, ktoré jej pred spaním rozprávala stará mama. Vložila do jej detskej citlivej duše veľa fantázie a postupne v nej prebudila neskorší vzťah k literatúre.
Po skončení strednej školy vyštudovala Pedagogickú fakultu v Nitre. Niekoľko rokov pracovala v Mestskom kultúrnom stredisku v Trnave. Od roku 1991 začala učiť na ZŠ v Seredi slovenský jazyk, etickú výchovu a výtvarnú výchovu.
V súčasnosti žije v Seredi, kde má trvalý pobyt, a cíti sa tam - obklopená množstvom známych a priateľov - doma. Miluje život a ľudí, miluje svoju rodinu a považuje svoje dospelé dcéry za obrovské šťastie, ktorým ju život obdaril.

Kontakt

info@vydavatelstvokoruna.sk
Vydavateľstvo KORUNA s.r.o.
Bauerova 3
040 23 Košice