Autori

Marek Zákopčan

Marek Zákopčan

Marek Zákopčan sa narodil 23. júna 1986 v Banskej Bystrici. Vyštudoval slovenský jazyk, literatúru a históriu a momentálne učí na strednej škole. Medzi jeho najväčšie záľuby (samozrejme, okrem písania) patrí čítanie, sledovanie filmov a televíznych seriálov, návšteva divadelných predstavení (najmä komédií), trávenie času s priateľmi, cestovanie a spoznávanie nových kultúr.

 

Alexander J. Kenji

Alexander J. Kenji

Alexander J. Kenji vyrastal vo Zvolene. V súčasnosti žije neďaleko leteckej základne OS SR v Sliači. Príbehy, ktoré píše, sú fúziou military a špionážneho románu s prímesou politiky. Vyznačujú sa tým, že sú v nich podrobne opisované vojenské jednotky či technika.

Mirka Novysedláková

Mirka Novysedláková

Mirka Novysedláková sa narodila 20. apríla 1988 v Poprade. V roku 2012 ukončila štúdium na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo pre anglický jazyk a kultúru a švédsky jazyk a kultúru.  

Katarína Machová

Katarína Machová

Katarína Machová píše svoje knihy so srdcom, preto sú prevažne o láske - emócii, ktorá nás zvalcuje, ak sa nám vkradne do života. O chaose, ktorý spôsobí, ale aj o jej kráse a sile. Píše o priateľstve, pretože si bez priateľstiev nevie predstaviť život, píše o smútkoch, sklamaniach, ale aj výhrach. Píše o chybách, o tom ako z nich vstať a znova ísť ďalej, niekedy aj cez bolesť, niekedy aj cez samého seba.

Ružena Scherhauferová

Ružena Scherhauferová

Romány sú zamerané na všetky vekové skupiny žien, ktoré si rady prečítajú príbehy zo života. Ten ich píše sám a často stavia nežnej časti ľudského pokolenia do cesty nepredvídané prekážky a ťažké životné situácie.

Erika Jarkovská

Erika Jarkovská

Písanej tvorbe sa venuje od roku 2011. Spracováva témy, ktoré jej na súčasnom trhu chýbajú – príbehy z čias osídľovania severoamerického kontinentu, v ktorých neopomína ani druhú stránku kolonizácie – takmer až úplné vyhladenie Indiánov. Svoj obdiv k tomuto národu, ktorý zostal synonymom veľkej duchovnej pokory k prírode, sa snaží odovzdať aj čitateľom.

Blanka Gondová

Blanka Gondová

BLANKA GONDOVÁ sa narodila v Krupine a vyštudovala Chemicko-technologickú fakultu STU na Slovensku. Debutovala historickým románom Carpona v plameňoch, ktorý dopisovala už v zahraničí.

Beata Štrauchová

Beata Štrauchová

Všetky jej romány sa radia do kategórie spoločenských románov, s čím sa stotožňuje aj samotná autorka. Sú to príbehy z reálneho života, určené širokému okruhu čitateľov.

Nata Sabová

Nata Sabová

"Moje knižky nie sú nijaké filozofické diela, sú písané pre radosť, oddych a uvoľnenie, ktoré prinášajú nielen mne, ale - aspoň dúfam - aj mojim čitateľom. S týmto vedomím ich treba brať do rúk. Venujem sa v nich rôznym témam medzi nebom a zemou, inšpirujem sa nielen snami a fantáziou, ale aj literatúrou, ktorú si o tom prečítam, dokonca aj skutočnou históriou a súčasnosťou... a to všetko si pretváram podľa vlastných predstáv a najmä tak, aby sa napokon všetko skončilo dobre.

Marta Gergelyová

Marta Gergelyová

   Marta Gergelyová sa narodila v Trenčianskych Tepliciach, detstvo a mladosť prežila v Trenčíne, neskôr ju osud zavial do Bratislavy, anglického Cambridge a írskeho Galway, kde spoznala nesmierne veľa zaujímavých a činorodých ľudí. Aj vďaka takýmto pestrofarebným priateľstvám získala tolerantný, kozmopolitný pohľad na svet.

Lena Riečanská

Lena Riečanská: Nepíšem sama, mám pomocníka a tým je život

   "Okolo nás sa odohráva množstvo zaujímavých príbehov. Keď človek číta, počúva, pozorne sleduje okolité dianie, je empatický a vnímavý, nemôže mať núdzu o zaujímavé príbehy."

Jarmila Repovská

Jarmila Repovská

   Ak by mala Jarmila Repovská charakterizovať svoju tvorbu, nazvala by ju "cestopisy po duši". Snaží sa v nich nachádzať riešenia každodenných problémov v oblasti vzťahov, hlavne vzťahov medzi mužmi a ženami, ale aj medzi priateľkami, či "priateľkami". 

Tina Van der Holland

Tina Van der Holland

   Ťažiskom tvorby Tiny Van der Holland je svet žien, psychológia vzťahov a silné príbehy s dramatickými momentmi, preto si jej tvorbu obľúbili najmä ženy. V jej dielach však rezonujú aj spoločenské témy.

 

Kontakt

info@vydavatelstvokoruna.sk
Vydavateľstvo KORUNA s.r.o.
Bauerova 3
040 23 Košice